Bize ulaşın 444 5 906 - 0533 565 53 08
E-mail: info@izmiristanbulnakliye.com

Taşınırken Fazla Eşyaları Ne Yapmalıyız?

Tabi ki atmamalıyız. Hepimiz taşınma sırasında bir çokgereksiz gördüğümüz eşyaların fazlalığından yakınırız. Eğer gerçekten işimizeyaramıyorsa atmak yerine ihtiyacı olan kişilere verebilir veya değerlendirilmeküzere başka şeyler düşünülebilir. Bunları yazımızın ilerleyen kısımlarındapaylaşacağız.

Öncelikle taşınma aynı zamanda bir temizlik olarakdüşünülebilir. Evimizin köşelerinde kullanmadığımız birikmiş eşyalar ortayaçıkar, hatta taşındığımız yeni evimizde koyacak yer bile bulamayız. 4 kişilikbir aile ise, her bireyin gereksiz eskimiş, kullanmadığı hatta unuttuğu eşya,kıyafet, mobilya vb bir çok atık eşya bulunur. Bu atık eşyaları aşağıda kiyöntemlerle değerlendirmenizde fayda var;

İhtiyacı olankişilere verebiliriz; Eski bir kitaplık ve içerisinde okunmuş eski kitaplarolabilir. Bunlara ihtiyacı olan ekonomik durumu kötü kişilere vererekdeğerlendirmiş olabilirsiniz.

Satabilirsiniz;Taşınacağınız evde yeni eşyalar almaya karar verirseniz, eskileri uygunfiyatlarla ikinci el eşya satanlara veya çevrenizde ihityacı olan kişileresatın. Böylece ufak bir gelir elde eder, aynı zamanda eski ama kullanılabilireşyalarınız değerlendirilmiş olur.

Bağış yapabilirsiniz; Bir çok dernek, okul, belediyeler veyayardım kuruluşu eski kitaplarınızdan tutun, elbiselere kadar ihtiyacı olankişilere ulaştırmaktadır. Bunlar arasında mutfak eşyaları, mobilya, masa,sandalye aklınıza gelebilecek her türlü eşya bağış yapılabilir.

Yeni nesil plazma ve LCD teknolojisi ile üretilmiştelevizyonlarınızı kullanırken, eski tip tüplü televizyonunuz bir köşedetozlanmış olabilir. Televizyonu fişe taktığınızda ise hala çalışır durumdaolduğunu görürsünüz. Böyle bir elektrikli ev eşyasını eskiciye satarak veyaihtiyacı olan bir kişiye hediye ederek değerlendirmiş olursunuz.

Yeni evinize taşındığınızda ise etrafta kalabalık edengereksiz hiçbir eşyanın bulunmadığını görürsünüz. Evinize bir ferahlık vetemizlik gelmiştir. Ne kadar çok eşya alır, evinizin her köşesini eşya iledoldurursanız ilerde gereksiz bir birikim olduğunu görürsünüz.

Aynı şekilde kıyafetlerde evinizde çok fazla yer tutaneşyalar arasındadır. Taşınma sırasında poşetlerin içerisinde kırışmış, sararmışeski giysilerinizi hemen atmalı ve sağlamlarını ayıklayarak bağış yapmalısınız.Ayakkabılarınızın artık modasının geçtiğini düşünebilirsiniz ancaksapasağlamdır. Bu durumda giyebilecek kişiler için ayırmanız çok yararlıolacaktır.

Kaynak: http://www.izmiristanbulnakliye.com/