K3 Yetki Belgesi

K3 Yetki Belgesi

Şirketimiz Ulaştırma Bakanlığı Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği hükümleri uyarınca karayolu taşımacılık yetki belgesi olan K3 belgesine sahiptir. 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği hükümleri uyarınca karayolu taşımacılık faaliyetlerinde bulunanlara Ulaştırma Bakanlığı'ndan yetki belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir.

Firmamız Tepe Nakliyat, bu belgeye ve diğer ticari tüm belgelere sahiptir. Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre bu belgeye sahip olan firma veya şahıslar Ev ve Büro eşyası taşımacılığı yapabilirler. Ancak piyasada K3 yetki belgesine sahip olmayan birçok korsan firma bulunmaktadır.

Bu firma veya şahıslar evden eve, ofisten ofise taşımacılıkta hem haksız bir rekabet oluşturmakta hem de sektörün gelişmesine engel olmaktadırlar. Güvenli bir taşıma ve haksız kazancın önüne geçmenin en kolay yolu yetki belgesine sahip firmalara ev ve ofis taşıtmaktır.

K3 Belgesi olmayan bir firmayla taşındığınızda olabilecek bir yol denetiminde belgesiz taşıma yapan firma aracı parka çekilerek eşyalarınızın teslim süresi aksayabilir.

K3 yetki belgesi almak için başvuran gerçek kişi ve taşıma kooperatifleri dahil tüzel kişilerin kendi adına kayıt ve tescil edilmiş en az 30 ton istiap haddinde eşya taşımaya mahsus özmal ticari taşıt filosu ile 5 bin TL sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları şartı var.

Firmaların kayıt altına alınmasını sağlayan ve yeterli güvenlik koşullarına sahip olmayanların taşımacılık yapmasını engelleyen K türü yetki belgelerinin geçerlilik süresi beş yıl. Her beş yılın sonunda bu belgenin süresi tekrar uzatılır.

Şirketimiz K3 ve diğer tüm ticari belgelere sahiptir.

Paylaş:

İstanbul İzmir Nakliye

Profesyonel Evden Eve Nakliyat
İTO SİCİL NO: 776163
K3 BELGESİ: ERZ.U-NET.K3.36.309

  İletişim
  İstanbul İzmir Nakliye

İçerenköy Mah. Karslı Ahmet Cad. Ahmet Tarık Sk. No:13/B Ataşehir/İSTANBUL

444 5 906
info@izmiristanbulnakliye.com
Pazartesi - Pazar: 08.30 -22.30