Bize ulaşın 444 5 906 - 0533 565 53 08
E-mail: info@izmiristanbulnakliye.com

Taşınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evimiz taşındı ve ortada enkaz denebilecek bir sürü sorundaberaberinde geldi. Eğer daha önce taşınma tecrübesi edinmediyseniz muhtemelenbu sorunlar sizleri bekliyor. Kaliteli bir evden eve nakliye firması ile karşılaşmadıysanızkarşılaşacağınız sorunlar aşağıdaki gibidir;

Eşyalarınız zarargörür: Tecrübesiz veya amatör bir nakliye firması ise büyük olasılıklaeşyalarınız zarar görecektir. Bu zararlar bilinçsiz taşıma ve yükleme, özensiztaşıma, yanlış eşya paketleme veya paketlemeye gerek duymama sayabiliriz.

Nakliye sigortasınınolmaması: Eğer nakliye firmanız sigorta yapmadıysa, trafik kazası sırasındaeşyalarınızın üstüne soğuk su içebilirsiniz.

Yüksek nakliyefiyatları: Eğer evden eve nakliye fiyatlarını bilmiyorsanız, piyasada çokyüksek fiyata aynı hizmeti veren firmalar karşınıza çıkacaktır. 4 oda bir salonev taşıma fiyatına belki de 2 odalı bir evi taşıyacaksınız. Aynı zamandataşınma zamanınızı hafta içi günlerde yapın. Hafta içi nakliye firmaları boş olacağındandaha uygun fiyatlar verebilirler veya daha sıkı pazarlık yapabilirsiniz.

Taşınma malzemeleri:Küçük ev eşyalarınız, tabak, bardak, cam, kap ve tüm kırılacaklar karton koliyerine poşet veya benzeri kalitesiz malzemeler kullanıldıysa, büyük ihtimalyarısı kırılacaktır. Nakliye firması gittikten sonra açacağınız kolilerden kötüsürprizler çıkması muhtemeldir. Bu nedenle her parçanın ayrı ayrı kağıtlarasarılarak sağlam kolilere sıkıştırılmadan yerleştirilmelidir.

Hava durumunu dikkatealın: Taşınma gününüzde yağmur veya kar yağışı varsa, nakliye kalitenizdüşecektir. Yerlerin kaygan olması riskleri arttırır. Yerlerin ıslak ve çamurluolması eşyalarınızın kirlenmesine neden olacaktır. Yağışlı havada paketlemekolileri ıslanır. Yine yağmur yağışı ile elektrnik cihazlarınız bozulabilir.Hava şartları planlanan zamanda taşınma işlemlerinizin aksamasına nedenolacaktır.

Taşınma zamanınızadikkat edin: Evden eve nakliye hizmetinde hafta içi günleri tercih edin.Hafta içi semtlerdeki mahalleler yerleşim yeri olacağı için daha sakinolacaktır.

Kolilere notlar bırakın: Paketlenen kolilerin içerisinde neolduğunu mutlaka bilin. Hatta üzerlerine dikkat çekecek uyarı yazılarıyapıştırın. Bu sayede taşımacıların dikkatini çekerek daha dikkatli olmalarınısağlayabilirsiniz. Aynı zamanda koli üzerine içerik listesi yapıştırmanız,taşınacağınız evde siz hem rahatlık hemde zaman kazandıracaktır.