Bize ulaşın 444 5 906 - 0533 565 53 08
E-mail: info@izmiristanbulnakliye.com

Kaliteli Nakliye Taşımacılığı

Kaliteli Nakliye Firmaları

Nakliye hizmetlerinde İzmir İstanbul Nakliye taşımacılığında lojistik firmaların vermiş olduğu hizmet kalitesini inceleyeceğiz. Öncelikle bir nakliye hizmetinde neler olması gerektiğine bakalım;

1.Deneyimli personel, elektrik işlerinde anlayan, mobilya montaj ve demonte vs.

2.Bakımlı taşıma araçları, kamyon, kamyonet vs.

3.Hızlı olmalıdır. Zamanında eşyaların yüklenerek, taşınılacak yere zamanında tüm eşyaların yerleştirilmiş olmalıdır.

4.Firmanın taşınma kamyonlarının resmi mevzuatlara uygun olmalıdır. Aksi halde trafik denetlemelerinde araçlar polis tarafından bağlanarak eşyalarınızın zarar gelmesine neden olur. Bu durumda taşınmanız gecikebilir ve mağduriyet yaşarsınız.

5.Taşınma sırasında sözleşme yapılmalıdır.

6.Sözleşme şartlarında eşya taşıma sigortası olmalıdır.

7.Eşyaların taşınmasında gösterilen özene dikkat edilmelidir. Eşyaların korunması için kullanılan malzemeler kaliteli olmalı ve özenle sarılmalıdır. Mesela bardaklar kağıtlara tek tek sarılarak kolilenmelidir. Diğer taraftan kırılgan hassas süs eşyalarınız patpat denilen yumuşak ve darbeyi emen malzemeler kullanılarak sarılmalı ve sağlam kolilere yerleştirilmelidir. Tavanda asılı olan avizeler elektrik bağlantılarından sökülerek sağlam ve sıkı bir şekilde sarılmalıdır, oynayan parçalar ayrılarak ayrıca sarılmalıdır ve taşındığınız evin tavanına aynı şekilde bağlantıları yapılmalıdır.

8.Eşyalar nakliye kamyonuna planlı ve düzgün şekilde yerleştirilmelidir. Aracın trafikte hareket halinde sarsıntılardan dolayı eşyalar sallanarak düşebilir ve eşyalarınız zarar görebilir. Bu nedenle büyük sağlam eşyaların kamyon kasasında dip kısımlara sıkıca tutturulmalı, diğer hassas eşyalar ise sabitlenmelidir.

9.Taşınma sırasında temizlik önemli konular arasındadır. Eşyalarınız paketlenirken ve kolilenirken, pis daha önce kullanılmış malzemelerden dolayı eşyalarınız zarar görebilir. Aynı şekilde nakliye araçlarının pis ve tozlu olması aynı şekilde eşyalarınızın kirlenmesine, elektronik cihazlarınızın bozulmasına neden olabilir.

10.Küçük ve değerli eşyaların mutlaka bir yere toplanarak paketlenmelidir. Hatta koli üzerine içerisinde ne olduğu tek tek liste halinde yazılmalıdır. Birçoğumuzun başına taşınma sırasında eşyaların kaybolması gelmiştir. Dağınık bir nakliye, mutlaka zararla sonuçlanır.

Yukarıda saydıklarımızın bir çoğu belki de bir çoğumuzun başına gelmiştir. Bu nedenle tüketicilerin bilinçli olması, nakliye firmasının iyi bilinmesi ve bu süreçte taşınma şartlarının konuşulması tavsiye edilir. İzmir İstanbul Nakliye firması olarak önereceğimiz firma tüm bu saydıklarımızı yerine getirmeyi taahhüt ederek yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.