Bize ulaşın 444 5 906 - 0533 565 53 08
E-mail: info@izmiristanbulnakliye.com

Beyaz Eşya Nasıl Taşınır?

Ev eşyalarımız arasında dikkat edilmesi gereken en önemliparçalar beyaz eşyalardır. Bu cihazlar hem pahalı hem de evimizde en işeyarayan eşya durumundadır. Bu nedenle nakliye taşımacılığında ekstra bir özenve tecrübe gerektirir.

Buzdolabı taşınması beyaz eşyalar arasında en zor olanıdır.Küçük boy buzdolapları 25-30 Kg arasındadır. Orta boy buzdolapları 70-90 kgarası iken büyük boy buzdolapları 100-150 kg arasında değişmektedir. Bubüyüklükte bir eşyanın bütün şekilde taşınması ayrı bir zahmet ve zorluktur.Eşyanın titizlikle sarılması, halatlarla bağlanması ve kapaklarının bantlanmasıgerekir. Buzdolabının arkasında bulunan mekanik ve elektrikli parçaların zarargörmeden muhafaza edilerek taşınması gerekir. Bu durumda tecrübeli kişilerintaşıma işlemini yapması beklenir. Aynı zamanda sağlık açısından düşünülürse birkişinin büyük bir buzdolabını taşıması bel, boyun bacak ağrılarına neden olaraksağlıkta kalıcı hasarlar meydana getirmektedir. Bu nedenle iki veya üç kişinintaşıması uygun olacaktır. Taşınma işlemi başlamadan önce ev sahibinin yapmasıgereken, içinin boşaltılması, rafların çıkarılarak sarılması ve fişininçıkarılarak sallanmayacak şekilde toplanmasıdır.

Diğer eşyalara bakacak olursak, çamaşır makinesi ve bulaşıkmakinesi yine dikkat edilmesi gereken büyük ve ağır eşyalar arasındadır. Ancakbir buzdolabı kadar zor taşıma işlemi değildir. Bir kişinin sırtlayarakgötürebileceği ağırlıktadır. Çamaşır makinelerinde dikkat edeceğimiz birkaçufak nokta bulunmaktadır. Buzdolabında olduğu gibi elektrik kablosununsabitlenmesi, içinin boşaltılması ve su borularının içinde bulunan suyuntamamen boşaltılmasını sayabiliriz. Bunların dışında çamaşır makinelerinin üstkapağında ağır malzemeler bulunmaktadır. Çamaşır makinesinin çalışır durumdasabitlemek amacıyla yapılmış bu ağırlık mümkünse sökülerek makinehafifletilebilir ve daha güvenli bir taşınma işlemi yapılabilir.

Önerilerimiz arasında sayabileceğimiz, nakliye kamyonuna tümbeyaz eşyaların yerleştirilirken birbirine sabitlenerek götürülmesi dahasağlıklı olacaktır. Çünkü düz hatlarda ve sabit boyutlarda üretilen beyazeşyalar bütünlük oluşturarak ve çarpma-darbelere karşı zarar görmeyecektir.

Beyaz eşyalarınızın yerle temas eden ve makinelerinizindüzgün durmasını sağlayan ayakları bulunmaktadır. Bu ayaklar genellikle birtarafı küçük tekerleklerden yapılmıştır ve diğer ayaklar ise ayarlanabilirdir.Bu nedenle yerde sürükleyerek götürmek makine ayaklarına zarar verecektir.

Kaynak: www.izmiristanbulnakliye.com