Bize ulaşın 444 5 906 - 0533 565 53 08
E-mail: info@izmiristanbulnakliye.com

Taşınmada Düzgün Kolileme Hız ve Kolaylık Sağlar

Taşınma günü gelmeden nakliye hazırlıkları son 1 hafta yoğunlaşır. Kaba eşyalar toparlanır, koliler hazırlanır ve köşe bucak ne varsapaketlenerek ayrılır. Yeni evinize taşındığınızda ise yine ilk bir hafta siziyorucu ve yoğun bir maraton bekler.

Bu iki taraflı yorucu ev taşıma işinde sizleri kurtaracak,daha az yoracak ve hızınıza hız katacak öneriler vereceğiz. Bu önerimizin ilktemeli düzenli ve planlı toplanmakla başlıyor. İlk olarak eşyalarınızı gruplayın.Mesela günlük tabak, çatal, küçük mutfak eşyalarınızı kırılacaklar vekırılmayacaklar olarak iki gruba ayırabilirsiniz. Kırılacaklar kağıtlarasarılarak bir koliye toplanır, kırılmayacak metal eşyalar ise yine sarılarakdaha serbest bir şekilde bir arada kolilenir. Kolileme işlemlerinde mutlakaüzerine eşya listesi yapıştırılmalıdır. Bu basit işlem taşınacağınız yenievinizde kolileri sırayla ve ihtiyacınıza göre açmanıza yarayacak. Bu düzenaynı zamanda evden eve nakliyat firmasının çalışanlarına da hem rehber olacakhemde daha dikkatli davranmalarına neden olacaktır.

Elbiselerinize bakacak olursak, taşınma sırasındakırışa bilir ve büyük ihtimalle kirlenecektir. Bu durumda yapmanız gereken enönemli şey elbiselerinizi bavul yardımıyla taşınmanız. Hem bavulun kapladığıboş alan değerlenmiş olur hemde kıyafetleriniz korunmuş olur.

Eşyalarınızın taşınması için yapacağınız kolileri çok büyükseçmeyin. Küçük koliler yukarıda bahsettiğimiz gruplamada size kolaylık sağlar.Taşınması kolay olur. Küçük koliler içerisine az eşya alacağı için sıkışmadandolayı eşyalarınız zarar görme. Büyük kolilere üst üste koyacağınız her eşyaalttakine baskı uygulayacak ve birbirlerine zarar verecektir. Aynı zamandabüyük kolilerin taşınması ve yer değiştirmesi zor olacağı için tercih edilmez.Eşya durumuna göre küçük ve orta boy kutularla işinizi görmeyi tercihedebilirsiniz.

Evinizde ki elektronik cihazlarınızı, eğer atmadıysanızorijinal kutuları ile taşıyın. Elektronik eşyaların orijinal kutuları özel boyutlarda ve içerisinde dayanıklı ve darbeye karşı korumalı köpük ve benzerimalzemeler bulunur. Diğer yandan elektronik eşyaların ek parçaları birbirindenayrılarak taşınmalıdır. Parçaları başka kolide bulunabilir. Böylece çarpma vesürtünmeden dolayı zarar görmeyecektir.

Kitaplar, belkide en fazla yük oluşturacak eşyalararasındadır. Kapladıkları kütle kadar ağırlık yaparlar. Bu nedenle mümkünolduğunca kolilere tam uyumlu şekilde yerleştirilmelidir. Düzgün yerleşim hemgüvenli hem de düzenli bir taşınma sağlayacaktır.